Z tego artykułu dowiesz się:

Praca we własnych czterech ścianach uświadomiła nam, że sprzęt, którym się posługujemy ma być nie tylko niezawodny, lecz także ergonomiczny i praktyczny. Dokładnie taki, jak ten monitor marki LG.

Bóle kręgosłupa, dyskopatia, poważne problemy z oczami – to nie spis rozdziałów z podręcznika dla przyszłych medyków, lecz realne schorzenia, z którymi mierzy się coraz więcej pracowników korporacji.

Szczególnie dały one nam w kość, kiedy z nowoczesnych, szklanych biurowców przenieśliśmy się do własnych mieszkań, których wnętrza projektowaliśmy po, aby w nich odpoczywać, a nie pracować.

Po kilku miesiącach lockdownu okazuje się, że nieergonomiczne miejsce pracy może negatywnie rzutować na nasze zdrowie, a wielogodzinne ślęczenie przed źle ustawionym, a dodatkowo niewielkim, ekranem laptopa daje się we znaki naszym oczom.

Najlepszy monitor do pracy

Jak sobie z tym radzić? Wybierając odpowiedni sprzęt – nie tylko „uzbrojony” w najlepsze parametry, lecz także wyposażony w kilka nowatorskich rozwiązań, czyniących naszą pracę wygodniejszą i przede wszystkim mniej obciążającą zdrowie.

CZYTAJ TAKŻE: Korekcja barwna filmów to wyższa matematyka, ale też sztuka.

Jak na przykład 34-calowy monitor LG z serii UltraWide Ergo. 34” to brzmi jak rozmiar przyzwoitej klasy telewizora z przed kilku lat, lecz tu nie ma obaw o zawalenie biurka nieporęcznym sprzętem. Proporcje 21:9 sprawiają, że monitor urósł w szerz, a nie w górę – trochę jak my po kumulacji Świąt z lockdownem.

Uzyskana w ten sposób rozdzielczością 3440 x 1440 to blisko 2,4 razy więcej przestrzeni roboczej niż w tradycyjnym monitorze Full HD. Dzięki temu idealnie nadaje się do pracy, ponieważ pozwala na oglądanie sporej liczby materiałów podczas edycji klipów wideo, umożliwiając, na tym samym ekranie, dostęp do licznych wtyczek audio oraz innych efektów.

Za te cechy pokochają go też graficy, szczególnie że mamy tu do czynienia z jakością obrazu QHD i legendarna matrycą IPS zapewniającą doskonałe odwzorowanie barw. W prozaicznych zastosowaniach z Excelem w roli głównej pozwala na swobodną pracę na bardziej rozbudowanych tabelach bez kłopotliwego przewijania.

Monitor LG

Nie zapominajmy jednak o elemencie Ergo – monitor 34WN780-B wyposażony został w specjalną nogę, a raczej uchwyt, umożliwiającą idealne dopasowanie umiejscowienia ekranu do wysokości naszego wzroku.

Urządzenie możemy przesuwać w pionie i poziomie, obracać, a także przechylać lub oddalać czy przybliżać – wszystko po to, aby znaleźć najbardziej ergonomiczną pozycję. Ale to nie wszystko – dzięki temu, że podstawka montowana jest na krawędzi biurka lub z wykorzystaniem przepustu na kable, a sam monitor wisi w powietrzu, zyskujemy dodatkowy atut – pusty blat, którego nie musimy już dzielić z masywną podstawą znaną z klasycznych odpowiedników.

System redukcji emisji niebieskiego światła

Sprzęt koreańskiego giganta wyposażono również w znany z czytników e-booków system redukcji emisji niebieskiego światła. Dzięki niemu ekran przybiera temperaturę barwową zbliżoną do papieru, dając nam idealne warunki do czytania. Na wyposażeniu jest także technologia Flicker Safe, niwelująca efekt migania obrazu. Oba te rozwiązania znacznie obniżą poziom zmęczenia naszych oczu, a pewno zachęcą do skorzystania z monitora także „po godzinach”, tym bardziej że został wyposażony w głośniki

MATERIAŁ PARTNERA: LG

Prenumerata i newsletter “Magazynu Firma”

Aby otrzymać bezpłatną prenumeratę e-wydania “Magazynu Firma”, dopisz się do naszej listy mailingowej

To Cię zainteresuje

Wykorzystanie nadmiaru przestrzeni magazynowej - strategie i pomysły

Elastyczność w zarządzaniu przestrzenią magazynową staje się kluczowym elementem efektywnej logistyki. Firmy często stoją przed wyzwaniem, jak efektywnie…
przestrzeń magazynowa
07 03 24

Kradzież IP – czym grozi i jak się przed nią uchronić? [KONKRETNE ROZWIĄZANIA]

Dbasz o to, żeby numer Twojego dowodu nie dostał się w niepowołane ręce, prawda? A co z numerem…

Czy wdrożenie elektronicznych cenówek jest naprawdę opłacalne?

Elektroniczne cenówki stają się coraz popularniejszą alternatywą dla tradycyjnych, mniej trwałych etykiet cenowych wykonanych z papieru. W dzisiejszym…

Kasa fiskalna 2024. Kto nie musi mieć kas fiskalnej? PEŁNA LISTA

Kasa fiskalna to nieodłączny element wielu biznesów. Są jednak takie, kiedy kasa fiskalna nie jest potrzebna. Kto nie…
kasa fiskalna

Jeśli nie skonto, to co? Finansowe alternatywy dla spedycji

W warunkach gospodarczej niepewności i spadków popytu na frachty, których branża TSL doświadcza od kilkunastu miesięcy, gotowość do…
skonto

Zapotrzebowanie na system ERP w branży usługowej

W branży usługowej, w której szybkość reakcji, elastyczność i skuteczność zarządzania relacjami z klientami jest motorem napędowym sukcesu,…
system ERP

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier