2 min. czytania

Twój e-PIT 2024 także dla przedsiębiorców. Jak wysłać PIT?

twój epit
Autor
Anna Nowakowska
Opublikowano
05 01 24
Z tego artykułu dowiesz się:

Twój e-PIT 2024 będzie dostępny także dla przedsiębiorców. Ministerstwo Finansów potwierdziło, że udostępni wstępnie wypełnione roczne zeznania PIT dla osób prowadzących działalność gospodarczą

Od 15 lutego 2024 r. osoby fizyczne, które prowadzą działalność gospodarczą i działy specjalne produkcji rolnej znajdą w usłudze Twój e-PIT w e-US przygotowane rozliczenia podatkowe za 2023 r. Zeznania będą wypełnione danymi, które posiada Krajowa Administracja Skarbowa” – podaje serwis PIT.pl Oznacza to, że rok 2024 będzie pierwszym, w którym w Twój e-PIT swoje wypełnione zeznania znajdą również przedsiębiorcy.

Gotowy PIT dla przedsiębiorców

Urząd Skarbowy udostępni zeznania podatkowe za 2023 przedsiębiorców, którzy rozliczają się na zasadach ogólnych, podatkiem liniowym albo ryczałtem. Oprócz tego mogą też na wypełnione zeznanie liczyć podatnicy, prowadzący działy specjalne produkcji rolnej.

Twój e-PIT  2024dla przedsiębiorców. Jaki dane ma?

Według informacji Ministerstwa Finansów gotowy e-PIT dla przedsiębiorcy będzie miał te informacje, które posiada już urząd skarbowy. Będą to dane rejestracyjne podatnika, wpłacone przez niego w trakcie roku zaliczki na podatek dochodowy lub kwoty wpłaconego ryczałtu. Uzupełnione też będą wszystkie inne dochody takie jak np. dochody z pracy na etacie, umowy zlecenia, czy zasiłki albo emerytury. Mało tego. W zeznaniu mają też być udostępnione wszystkie ulgi, które wskazał podatnik.

CZYTAJ TAKŻE: Podatek minimalny już jest. Zapłacisz nawet jeśli generujesz straty

Ulgi i odliczenia w PIT przedsiębiorcy

Ulgi mają być uwzględniane zależnie od tego, co było deklarowane w zeznaniu za rok ubiegły. Ci, którzy rozliczają się na zasadach ogólnych będą więc mieli rozliczoną ulgę na dzieci. W zeznaniu znajdzie się też wskazana zeszłoroczna organizacja pożytku publicznego.

Wysyłka Twój e-PIT?

Choć urząd skarbowy udostępni przedsiębiorcy zeznanie podatkowe, to nie znaczy, że będzie je można od razu przekazać fiskusowi. Przedsiębiorcy muszą uzupełnić dokument o wartość przychodów i kosztów ich uzyskania. Przedsiębiorca będzie mógł też rozliczyć inne, niewskazane wcześniej ulgi.

Prenumerata i newsletter “Magazynu Firma”

Aby otrzymać bezpłatną prenumeratę e-wydania “Magazynu Firma”, dopisz się do naszej listy mailingowej

To Cię zainteresuje

16 09 24

Ceny masła. Ile kosztuje masło?

Ile kosztuje masło? Czy są szanse na tanie masło? Ceny masła na europejskim rynku ponownie zbliżają się do…
ceny masła

Grupa InPost zapłaciła rekordowy podatek CIT za 2023 rok – ponad 250 mln zł

Grupa Inpost za rok 2023 rok wpłaciła do polskiego budżetu dwu i półkrotnie więcej niż cała konkurencja razem…
inpost

Zamach na Donalda Trumpa. Możliwe skutki polityczne i ekonomiczne

Zamach na Donalda Trumpa. Jakie może mieć skutki? W obliczu nieprzewidywalności współczesnego świata, temat zamachu na Donalda Trumpa…
donald trump

Jak założyć firmę: Kompletny przewodnik krok po kroku

Jak założyć firmę: Kompletny przewodnik krok po kroku Założenie własnej firmy to marzenie wielu osób, które pragną samodzielnie…
jak założyc firmę
04 07 24

Windykacja polubowna: Jak odzyskać należności bez sądu?

Windykacja polubowna: Jak odzyskać należności bez sądu? Windykacja polubowna to sposób na odzyskanie długów bez konieczności angażowania sądu.…
windykacja
04 07 24

Windykacja długów. Jak odzyskać swoje pieniądze?

Windykacja długów: Jak odzyskać swoje pieniądze? Windykacja długów to kluczowy proces dla wielu firm, które muszą radzić sobie…
windykacja

Magazyn Firma

Magazyn Firma to serwis dla przedsiębiorców sektora MŚP. Prosto, konkretnie i praktycznie pokazujemy to, co ciekawe w zarabianiu pieniędzy.

Odwiedź nas na:

Magazyn Firma 2022. All Rights Reserved.
magnifier